Meie tegemised

Hummuli Põhikooli õppeaasta avaaktus toimus esmaspäeval, 2.septembril. Pidulik aktus algas hümni ja ühislaulmisega. Peale direktori avakõnet oli aeg anda kätte aabitsad meie kooliuusikutele. Sellel õppeaastal alustas kooliteed 9 õpilast. See on meie väikese kooli kohta päris palju. Eripärane on seegi, et meie koolis õpib nüüd kaks paari kaksikuid. 1. klassi juhatajaks sai õpetaja Maie Kukk, kes oma kõnes soovis meeldivat koostööd lapsevanemate ja kooliperega.
Õnnitlused ja soojad soovid algavaks kooliaastaks andis edasi Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov.
Koolirahu leppe allkirjastasid kooli direktor ja õpilasesindaja Kalle Riit. Õppeaasta motoks sai: märkame, kuulame ja tunnustame üksteist. Oleme üksteisele heaks eeskujuks- muutused algavad meist endist.
Meie ühine kooliaasta võis alata.

Euroopa spordinädala liikumisüritus toimus 26.septembril.Õpetajad olid kooli ja matkaraja ümbruses valmis pannud tegevuspunktid, kus sai nuputada, mõistatada, täpsust visata, lasta õhupüssist. Kõik osalejad said SPORDINÄDALA seljakoti, milles oli väike maius. Viiendat korda tähistatav liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks. Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eelmisel aastal liitus spordinädalaga ligi 450 haridusasutust, sealhulgas ka Hummuli kool. Eestis korraldavad Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.

2. oktoobril osalesid 8. ja 9. klass Valga muuseumis haridusprogrammis „Naiste ja laste õigused – valguses ja varjus“.
fotonäitust Afganistanist ning uudistada rahvarõivaid, proovida, milline tunne on kanda näiteks burkat. Töötoas meisterdasid õpilased endale taskulambi. Läbi VR-prillide sai näha 12-aastase Süüria tüdruku elu pagulaslaagris.

04.oktoobril tähistasime koolis õpetajate päeva. Koolipäev algas saalis piduliku aktusega, kus direktor andis nii oma kui ka õpetajate kohustused üle 8. ja 9.klassi õpilastele. Õpetajaid kui ka endiseid õpetajaid õnnitleti aktusel väikese kontserdiga ning lilleõiega.
8. ja 9. klassi õpilased said end proovile panna õppetunde läbi viies. Algklasside õpilastel oli võimalus vaadata multifilme, mille tõi meieni Peeter Mänd projektiga Kino maale. Ka õpetajatel tuli osaleda õppetunnis ja näidata oma oskuseid ning loovust kunstiõpetuses. Päeva lõpus oli uutel õpetajatel ja uuel direktoril ja palgapäev – KOTT KOMMI!

18.oktoobri hommikul toimus meil ettelugemispäev. Seda ülesannet täidavad meie kooli kõige vanemad õpilased, kes käisid 1.tunni ajal klassist jutukesi lugemas. Selle aasta märksõnaks oli - Heal meelel, ilusal keelel. Tutvusime lastekirjanduse klassikaga pärimuslike murdelugude kaudu. Lapsed kuulsid lugusid Kristi Ilvese raamatust „Ämariguaa luu“

Kinopäevad koolis - endine lapsevanem ja hoolekogu liige Peeter Mänd on toonud sel õppeaastal meile kooli kino. Projekti Kino maale raames oleme saanud kahel korral näha tasuta multifilme algklasside õpilastega. Palju põnevam on neid vaadata suurelt ekraanilt kui televiisorist. Multifilmid on olnud õpetliku ja hoolivust kasvatava sisuga. Oleme vaadanud Teofrastust, mis räägib kodutust kassist ning kuidas ta leidis omale hooliva perekonna. Veel vaatasime Talvekummitust, mis räägib vaesusest ja sõprusest ning Igavesed jahimaad, kus vaadatakse looduse ilu läbi laste silmade. Teisel korral vaatasime multifilmi Lotte eelkäijast Tomist ja Fluffyst.

Haridusprogrammis osalemine oli huvitav, sai uusi teadmisi ja oskusi.