Loading...

Meie tegemised

 

Hummuli Põhikooli õppeaasta avaaktus toimus esmaspäeval, 2.septembril. Pidulik aktus algas hümni ja ühislaulmisega. Peale direktori avakõnet oli aeg anda kätte aabitsad meie kooliuusikutele. Sellel õppeaastal alustas kooliteed 9 õpilast. See on meie väikese kooli kohta päris palju. Eripärane on seegi, et meie koolis õpib nüüd kaks paari kaksikuid. 1. klassi juhatajaks sai õpetaja Maie Kukk, kes oma kõnes soovis meeldivat koostööd lapsevanemate ja kooliperega.
Õnnitlused ja soojad soovid algavaks kooliaastaks andis edasi Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov.
Koolirahu leppe allkirjastasid kooli direktor ja õpilasesindaja Kalle Riit. Õppeaasta motoks sai: märkame, kuulame ja tunnustame üksteist. Oleme üksteisele heaks eeskujuks- muutused algavad meist endist.
Meie ühine kooliaasta võis alata.
Euroopa spordinädala liikumisüritus toimus 26.septembril.Õpetajad olid kooli ja matkaraja ümbruses valmis pannud tegevuspunktid, kus sai nuputada, mõistatada, täpsust visata, lasta õhupüssist. Kõik osalejad said SPORDINÄDALA seljakoti, milles oli väike maius. Viiendat korda tähistatav liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks. Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eelmisel aastal liitus spordinädalaga ligi 450 haridusasutust, sealhulgas ka Hummuli kool. Eestis korraldavad Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.

 

 2. oktoobril osalesid 8. ja 9. klass Valga muuseumis haridusprogrammis „Naiste ja laste õigused – valguses ja varjus“.
Alustuseks pakuti kõigile maitsvaid Afganistani retsepti järgi valmistatud küpsiseid. Valga Gümnaasiumi karjääri- ja projektijuht Pille Olesk rääkis, millist elu elavad lapsed Aafrikas. Kõik lapsed ei saa koolis käia ja õpetajad võivad lapsi karistada. Afganistanist tegi ülevaate muuseumi töötaja Marju Rebane. Vaadata sai Õnne Pärli
fotonäitust Afganistanist ning uudistada rahvarõivaid, proovida, milline tunne on kanda näiteks burkat. Töötoas meisterdasid õpilased endale taskulambi. Läbi VR-prillide sai näha 12-aastase Süüria tüdruku elu pagulaslaagris.
Haridusprogrammis osalemine oli huvitav, sai uusi teadmisi ja oskusi.

Kalender

«  
  »
E T K N R L P
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Lisa kalendrisse