Tõrva Vallavalitsuse juhised järgmistel nädalatel Covid-19 osas

1. Koolides, sh muusikakoolis ja noortekeskustes võivad lapsevanemad või külalised siseneda vaid väga põhjendatud juhtudel ning samuti maskides ja järgides 2+2 reeglit. Meie poolt peab olema tagatud maskivõtmise võimalus ning käte desinfitseerimise võimalus. Püüdke vältida õpetajate tubades rohkearvulisi kogunemisi.
2. Kultuurimajad, raamatukogud jäävad avatuks, klientidel maskide kandmine kohustuslik. Võimalusel asutusse sisenemine etteteatamisel, nt raamatukogud (palun mõelda ka väljastamis- ja tagastamiskastide kasutuse peale).
3. Kõikides asutustes sissepääsudel tagada käte desinfitseerimise vahendid, sildid maskide kandmise ja 2+2 reeglite kohta. www.kriis.ee lehelt on võimalik mitmes keeles lendlehti printida https://www.kriis.ee/et/koroonaviiruse-trukised
4. Huviringid- võimalikult palju hajutada, viibida võimalusel õues, võistlused ja sündmused ära jätta, eriti kui on oodatud osalema teistest piirkondadest osalejaid. Kasutada Vabariigi Valitsuse juhiseid. Käte desinfitseerimise võimalus kõikides huviringi kasutatavates ruumides kohustuslikud.
5. Soovitame jätkuvalt kõik siseruumides planeeritud jõulusündmused, peod, kokkusaamised kas ära jätta või korraldada väga piiratud rahvahulgale. Hetkel avalikud üritused veel keelatud ei ole, kuid lubatud piiratud rahvaarvu ja maskidega.
6. Tagada õpilaste, töötajate, asutust külastanud klientide andmed (ees- ja perekonnanimi, telefon, e-post), et saaksime vajadusel edastada Terviseametile. Sh huviringide juhendajatelt uurida nende huviringis osalevate õpilaste andmed.
7. On teada, et inimesed hakkavad „murduma“, palume Teil olla eriti tähelepanelikud, suhelda oma kolleegidega, oma tuttavatega. Jagage neile infot, kus nad saavat küsida nõu seoses oma vaimse tervisega. Peaasi.ee on hea lehekülg- ka Teil tasub sellega tutvust teha, siin on palju häid podcaste (heliintervjuud), samuti infot vaimse tervise ja selle tähele panemise kohta, samuti infot kus kohast saab abi https://peaasi.ee/kysi-noustajalt/